dlamaturzysty.info

chemia - Metale

przedmiot: chemia

43 zadania w 13 wiązkach.

Zadania dostępne także w aplikacji Matura - testy i zadania, gdzie mogliśmy wprowadzić dodatkowe funkcje, np: dodawanie do powtórek, zapamiętywanie postępu nauki czy notatnik.
google_play_h56.png app_store_h56.png
Dziękujemy także developerom z firmy Geeknauts, którzy stworzyli tę aplikację

Zadanie: 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13
Zadanie 1.
Przeprowadzono dwa doświadczenia A i B, których celem było porównanie charakteru chemicznego tlenków chromu na II i III stopniu utlenienia: CrO i Cr2O3 . W probówce oznaczonej numerem I w doświadczeniu A i doświadczeniu B znajdował się ten sam tlenek chromu, podobnie w probówce oznaczonej numerem II w obu doświadczeniach umieszczono drugi (taki sam w doświadczeniu A i B) tlenek chromu. W doświadczeniu A stwierdzono objawy reakcji tylko w probówce II, w doświadczeniu B – w obu probówkach zaobserwowano objawy reakcji.
Zadanie 1.1.
Uzupełnij rysunek, wybierając odpowiednie wzory tlenków chromu znajdujących się w probówce I i w probówce II w obu doświadczeniach.
doświadczenia A, próbówka I:
doświadczenia A, próbówka II:
doświadczenia B, próbówka I:
doświadczenia B, próbówka II:
Zadanie 1.2.
Uzupełnij poniższe zdania tak, aby były prawdziwe.
1. Tlenek chromu(II) wykazuje właściwości ,
reaguje z .
2. Tlenek chromu (III) wykazuje właściwości ,
reaguje z
Zadanie 1.3.
Napisz w formie jonowej skróconej równania reakcji zachodzących w probówkach oznaczonych numerem II w doświadczeniu A oraz doświadczeniu B, wiedząc, że produktem jednej z nich jest związek kompleksowy o liczbie koordynacyjnej równej 4.
Następna strona

źródło: CKE
Polityka Prywatności