aplikacja Matura google play app store

przykładowe zadania z fizyki

Zadanie: 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21

Uwaga: zadanie 6, to przykład zadania, którego nie będzie na maturze 2022 ze względu na niezgodność treści z wymaganiami egzaminacyjnymi.
Zadanie 6. (0–5)
Fotokomórkę z katodą cezową, dla której praca wyjścia ma wartość 1,8 eV, włączono w obwód elektryczny pokazany na schemacie. Katodę oświetlano światłem jednobarwnym o różnych częstotliwościach, wykorzystując źródła o różnych mocach.
Zadanie 6.1.
Gdy na katodę padało światło o częstotliwości ƒ, nie zaobserwowano przepływu prądu w obwodzie.

Oceń prawdziwość poniższych zdań.
1. Aby zaczął płynąć prąd, należy na katodę skierować światło o dostatecznie krótkiej fali, krótszej od fali o częstotliwości ƒ.
2. Aby zaczął płynąć prąd, należy na katodę skierować światło ze źródła fali o tej samej częstotliwości ƒ, ale większej mocy.
Zadanie 6.2.
Obok przedstawiono wykres zależności maksymalnej energii kinetycznej fotoelektronów od częstotliwości fali padającej na katodę cezową w fotokomórce. Podaj wzór tej funkcji (zależność energii kinetycznej elektronów od częstotliwości fali padającej). Uzupełnij wykres, wpisując wartości współrzędnych miejsc przecięcia wykresu funkcji z obiema osiami układu współrzędnych. Miejsce przecięcia obu osi to punkt o współrzędnych (0,0).
Zadanie 6.3.
Spośród podanych poniżej wybierz jednostkę, która wyraża stałą Plancka w układzie SI.
Poprzednia strona Następna strona

źródło: CKE
Polityka Prywatności